Aktuality

Cenné umění ze skla putovalo do Německa v našich obalech

kment baleni_umelecke_sklo

22. 5. 2023

Naše obaly lze využít také pro přesun velmi cenných a křehkých uměleckých děl. Přesně tak tomu bylo v případě transportu uměleckých děl ze skla uměleckého skláře - sochaře Jaroslava Wasserbauera z Vysočiny do Hamburku v Německu na vernisáž.

 

Číst více...

Při správné antikorozní ochraně nemusí být vlhkost strašákem

Antikorozní fólie_VCI7. 3. 2023

Přepravovanou elektroniku, různé kovové součástky, ale i další zboží ohrožuje poškození vlivem vlhkosti, která se k produktu může dostat zvenčí nebo také zkondenzovat uvnitř balení. Ochranu proti korozi zajišťují vhodná obalová řešení, k nimž patří například antikorozní fólie a vysoušedla.

Číst více...

Příprava balení exportního projektu

příprava balení_exportního_projektu
28. 11. 2022

Jakožto firma provádějící služby exportního balení se v praxi setkáváme s velmi pestrou paletou zákazníků, typů produktů i požadavků na balení a logistiku. Ale i přes tuto velkou rozmanitost, mají téměř všechny projekty jeden společný cíl - Doručit projekt efektivně, bezpečně a včas do cílové destinace.
 

Číst více...

Nadrozměrná balení a fixace v otázkách a odpovědích

Nadrozměrný náklad

27. 9. 2022

Podívejte se s námi na problematiku nadrozměrných balení a fixace, připravili jsme přehled nejdůležitějších otázek a odpovědí, které vás budou zajímat. Téma nadrozměrných obalů je velmi diskutované, rovněž je často kladena otázka, jak nadrozměrné náklady správně fixovat

 

Číst více...

Rozšíření areálu firmy o multifunkční halu 5

IMG 5570

27. 9. 2022

Po dlouhých přípravách jsme na začátku roku 2021 zahájili projekt Rozšíření areálu firmy 2021. Ten ve své úvodní části řeší zbudování nové kanalizace a ČOV pro celý areál. Následně zajistí rozšíření krytých skladovacích ploch o dvě montované plachtové haly.

Hlavní částí je výstavba multifunkční Haly 5, která zahrnuje výrobní část produkce VCI a ALU bariérových obalů, navazující sklad VCI a balicího materiálu a konečně i administrativní patro s moderními kancelářemi včetně jednací či školící místností s patřičným zázemím.

Číst více...

Situace na trhu se dřevem v období 2021/2022

2022-07-14 07.11.0613. 7. 2022

„Svět se zbláznil.“  Takto výstižně komentoval v loňském roce situaci v dřevařském oboru redaktor Dřevařského magazínu Ing. František Novák. Zde je stručné shrnutí z našeho pohledu zpracovatele a výrobce dřevěných obalů.

 

Číst více...

Směrnice pro exportní balení

Drevene obaly_-_bedny_09

7.6.2022

Jsme velice rádi, že jsme se mohli jako členové pracovní skupiny (SYBA) přímo podílet na tvorbě tohoto dokumentu. Přibližně rok a půl náš tým čítající zástupce výrobních obalových firem, vysokých škol a logistiky sestavoval tento odborný souhrn poznatků a doporučení, který náš obor již naléhavě potřeboval. V tuto chvíli tři naši kolegové úspěšně získali certifikát Konstruktér exportních obalů na VOŠ a SPŠ Volyně. Jedná se o vůbec první skupinu našich techniků, kteří tento velmi přínosný kurz absolvovali. Zároveň kurz bude jednou z podmínek připravované certifikace naší firmy.

Číst více...

Nahoru